دسته: طب سنتی

خواص گیاه اسفناج در طب سنتی

گیاه اسفناج در بیشتر فرهنگ ها از جمله دریای مدیترانه، شرق میانه و جنوب شرقی آسیا کاربرد دارد. این گیاه به راحتی در بسیاری از رژیم های غذایی استفاده می شود، زیرا هم ارزان است و هم آماده سازی آن آسان است. علاوه بر آن اسفناج در طب سنتی خواص ویژه ای دارد که در مطلب زیر به آن اشاره شده است.

درمان آرتروز در طب سنتی

آرتروز بیماری شایعی است که ممکن است شما را از ادامه فعالیت های روزمره باز دارد. افراد مبتلا به آرتروز برای درمان، بیشتر به دنبال روش های طبیعی یا استفاده از داروهای گیاهی هستند. بعضی از گیاهان ممکن است خواص ضد التهابی داشته باشند و درد را در انواع بیماری ها کاهش دهند.

درمان کهیر در طب سنتی

کهیر می تواند پاسخ طبیعی بدن به هر ماده ای باشد که او را تهدید می کند، این ماده می تواند در اثر خوردن یا لمس کردن پوست باعث کهیر شود. این ماده می تواند شامل صابون، عطر، مواد شوینده، پارچه های خاص، گیاهان خاص، الکل و غذاهای خاص باشد. علاوه بر این استرس، ویروس ها، عرق بیش از حد، قرار گرفتن در معرض

درمان آسم در طب سنتی

طب سنتی برای درمان آسم که یکی از شایع ترین بیماری های مزمن در جهان است و بر نحوه تنفس بزرگسالان و کودکان تاثیر می گذارد، گیاهان دارویی را توصیه و تجویز می کند.

برگ انبه و درمان سنتی دیابت

دیابت یکی از شایع ترین بیماری هایی است که امروزه رواج چشمگیری یافته است و متاسفانه تعداد افرادی که به آن مبتلا هستند، رو به افزایش است. دلایل اصلی افزایش این بیماری تغذیه نامناسب، عدم فعالیت ورزشی و چاقی است که اگر این موارد رعایت شود روند این بیماری کاهش خواهد یافت.

درمان کمبود ویتامین ب در طب سنتی

درمان کمبود ویتامین B از دیر باز مورد توجه تمدن های قدیم و همچنین ایران بوده است، با اینکه علم پزشکی پیشرفت بسیاری کرده است و مکمل های انواع ویتامین ها ساخته شده است اما بیشتر مردم به دنبال تامین ویتامین ها از طریق طب سنتی و راه های طبیعی هستند.

درمان گال با سرکه سیب در طب سنتی

گال نوعی عفونت پوستی است که توسط مورچه ای به نام هیره خارشی ایجاد می شود. این موجودات شبیه کنه هستند اما آنقدر کوچکتر و میکروسکوپی تر از آن هستند که می توانند ماه ها روی پوست زندگی کنند. ناقل بیماری گال روی سطح پوست تکثیر می شود و سپس به لایه های زیرین پوست نفوذ می کند، همین نفوذ سبب خارش و قرمزی

درمان کمبود ویتامین دی در طب سنتی

درمان کمبود ویتامین D در طب سنتی ایران و تمدنهای قدیم از دیرباز یک موضوع مهم برای بشر بوده است؛ با اینکه ممکن است اخیرا متوجه شده باشید که کمبود ویتامین D دارید یا کسی را می شناسید که چنین مشکلی دارد ولی عوارض ناشی از کمبود آن به قدمت زندگی انسانها بر می گردد چرا که آنها با بیماریهایی نظیر راشیتیسم در بچه