دسته: پیشگیری و بیماری‌ها

بیماری رینود چیست؟

بیماری رینود فعالیت بیش از حد سیستم عصبی سمپاتیک است که منجر به سفتی شدید عروق خونی می شود، بنابراین گردش خون کاهش می یابد و منجر به هیپوکسی موضعی (کمبود هوا / خون به سلول) می شود. هنگامی که این عروق خونی قادر به فشار خون نیستند، پوست رنگ و احساس خود را از دست می دهد.

برای آفت دهان چه کار کنیم؟

زخم های داخل دهان که آفت دهان نامیده می شوند بسیار شبیه زخم های گوارشی هستند که در داخل معده تشکیل می شوند. این زخم ها در حفره های دهان قرار دارند و اغلب در داخل لب ها، روی زبان، داخل گونه ها و لثه ها ایجاد می شوند. آفت های دهانی معمولا سفید یا زرد رنگ هستند که توسط یک حلقه قرمز یا

درد سیاتیک چیست و علت درد سیاتیک

سیاتیک به درد کمر اشاره دارد که ناشی از مشکل عصب سیاتیک می باشد. این عصب از ناحیه تحتانی ستون مهره ها و از مجاورت دیسک های پایینی کمر منشا گرفته اند و به سمت استخوان لگن و باسن امتداد می یابند. هنگامی که آسیب یا فشاری به عصب سیاتیک وارد می شود، درد از پشت ران وارد ساق پا می شود. در ۹۰٪

راه های دفع سنگ کلیه و انواع سنگ کلیه

سنگ کلیه یکی از دردناکترین شرایط پزشکی است و علت آن بر اساس نوع سنگ متفاوت است. سنگ های کلیه توده های جامدی هستند که از کریستال ساخته شده اند. سنگ کلیه معمولا در کلیه ایجاد می شود، با این حال، آنها می توانند در هر مسیری از دستگاه ادراری توسعه یابند از جمله:

علائم و نشانه های سرطان سینه

شاید تعجب کنید که اگر درد شدید پستان با کمی حساسیت همراه باشد، ممکن است علائم خطرناکی ایجاد کند. غده پستان اولین چیزی است که باعث می شود زنان و حتی مردان به پزشک مراجعه کنند. با وجود آن که سرطان سینه در مراحل اولیه هیچ علائمی ندارد، اما تشخیص به موقع آن می تواند سرطان سینه را به طور کامل درمان کند.

درمان های خانگی برای رفع تیرگی زیر چشم

تیرگی زیر چشم می تواند همه افراد را تحت تاثیر قرار دهد. عوامل زیادی باعث تیرگی زیر چشم می شود که این عوامل عبارتند از استرس، کمبود خواب، تغییرات هورمونی، شیوه زندگی آشفته، عوامل ارثی و بسیاری از موارد دیگر. اگر تیرگی زیر چشم به موقع درمان نشود، نه تنها ظاهر شما را آشفته و زشت می کند، بلکه ممکن است به مشکلات جدی

زردی چشم نشانه چیست؟

زردی چشم ناشی از بیلی روبین بیش از حد است. بیلی روبین یک ماده زرد و نارنجی است که در گلبول های قرمز خون یافت می شود. هنگامی که این سلول ها می میرند، کبد آن ها را از جریان خون فیلتر می کند. بیلی روبین از کبد به مجاری صفراوی حرکت می کند و بدن آن را از طریق مدفوع آزاد می کند.

بیماری سرخک چیست و علائم بیماری سرخک

سرخک عفونت ناشی از ویروس است که در دوران کودکی اتفاق می افتد. هنگامی که این بیماری در جامعه شایع می شود، با یک واکسن قابل درمان است. بیماری سرخک، سرخجه نیز نامیده می شود. این بیماری می تواند جدی باشد و باعث مرگ و میر کودکان شود.