دسته: سلامت کودکان

علت دندان قروچه در کودکان و بزرگسالان

دندان قروچه وضعیتی است که در آن دندان ها به هم گره می خورند و ساییده می شوند. دندان قروچه در خواب یک اختلال حرکتی مربوط به خواب است که دندان ها روی هم قرار می گیرند. افرادی که در طول خواب دچار دندان قروچه می شوند احتمال دارد دچار اختلالات دیگر خواب مانند خروپف و مکث در تنفس (آپنه خواب) هم بشوند.

بیماری کاوازاکی کودکان چیست و چه علائمی دارد؟

بیماری کاوازاکی یک بیماری نادر است که در کودکی اتفاق می افتد و بر عروق خونی اثر می گذارد. علائم آن می تواند برای چند روز شدید باشد و باعث ترس والدین شود. اما پس از مدتی اکثر کودکان به فعالیت های عادی خود باز می گردند.

علل کابوس های شبانه در کودکان

کابوس ها رویاهای بدی هستند که وقتی کودک در خواب عمیق است، می ترسد و از خواب بیدار می شود. بیشتر کودکان جزئیات کابوس را به یاد دارند و می توانند آن را برای شما تعریف کنند. این کابوس کودک را ناراحت می کند و کودک هیچ راهی برای ارتباط با آن ندارد. ترس های شبانه و کابوس در میان نوزادان رایج است.

چرا دهان کودک بوی بد می گیرد؟

نگهداری فرزند آسان نیست، بوی بد دهان را که به معادله اضافه کنید سخت تر هم می شود. بوی بد دهان چیزی است که برای همۀ ما اتفاق افتاده است. در بیشتر موارد، این وضعیت کوتاه مدت است و در عرض یک یا دو روز از بین می رود. ولی در بعضی مواقع، ممکن است مداخله دندانپزشک یا پزشک مورد نیاز باشد.

آشنایی با مشکلات رفتاری در کودکان

این امر برای کودکان طبیعی است که قوانین را نقض کنند و در برابر افراد دست به رفتارهای اشتباه بزنند. شما باید راهی را به آن ها نشان دهید که باعث شود کودک رفتار مناسب و غیر نامناسب را از هم تشخیص دهد. رفتارهای اشتباه کودک در مقاله زیر بیان شده است:

راهنمایی برای درک بهتر روانشناسی کودک

یک مطالعه توسط دکتر برندا فولینگ، مدیر و استاد پژوهشی دانشگاه میشیگان، نشان داد که شخصیت کودکان به طور مستقیم تحت تأثیر میزان زمانی است که والدین برای تربیت آن ها وقت می گذرانند. از این رو بسیار مهم است که والدین در مورد جنبه های مختلف روانشناسی کودک و توسعه کودک آموزش لازم را ببیند تا بتوانند به طور معناداری نسبت به رشد

نقش والدین در کنترل خشم کودک

کودکان در حال رشد هستند و بسیاری از رفتارها و واکنش ها را در دوران کودکی یاد می گیرند. آن ها برای دفاع از احساسات خود خشمگین می شوند و در صورتی که احساسات آن ها تایید شود نیازی به دفاع کردن از خود ندارند. پدران و مادران نقش کلیدی در کنترل خشم فرزندان دارند، در اینجا چند راهنمایی مفید در مورد نحوه مقابله

راهبردهای کلی برای پیشگیری از اضطراب کودکان از مدرسه

با شروع فصل پاییز و باز شدن مدارس بعضی از کودکان خوشحال هستند و برای رفتن به مدرسه روز شماری می کنند، اما در مقابل بعضی از کودکان هستند که برای رفتن به مدرسه اضطراب دارند، در مطلب زیر چند راهبرد کلی بیان شده است که می توانید آن ها را عملی کنید:

چند گام برای درمان بیش فعالی کودکان

در دهه های اخیر تولید داروهای مورد استفاده برای درمان اختلالات بیش فعالی (ADHD) افزایش چشمگیری یافته است. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های (CDC) می گوید که در سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ بیش فعالی به میزان ۴۱درصد افزایش یافته است. اگر شما نمی خواهید که این اختلالات را با داروهای شیمیایی درمان کنید، گزینه های طبیعی تری نیز وجود دارد.