دسته: سلامت زنان

علت عقب افتادن عادت ماهانه زنان

عقب افتادن عادت ماهانه زنان می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، به خصوص برای زنی که دارای دوره های منظم است و نگران حاملگی غیرمنتظره باشد. با این حال، دلایل بسیاری وجود دارد که باعث عقب افتادن عادت ماهانه زنان می شود، از حاملگی غیر منتظره گرفته تا داشتن استرس.

عفونت واژن چیست و درمان خانگی عفونت واژن

تعداد بیشماری از زنان در جهان مبتلا به عفونت های قارچی واژن می باشند و در طول دوران زندگی خود ممکن است بارها و بارها آن را تجربه کنند. طبق آمار و برآورد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، در حدود ۷۵ درصد از زنان عفونت های مخمری واژن را در طول زندگی خود تجربه می کنند.

علائم دیابت بارداری

دیابت بارداری در طول دوران بارداری ایجاد می شود. دیابت بارداری مانند انواع دیگر دیابت، بر نحوه استفاده از سلولهای قند (گلوکز) تاثیر می گذارد. دیابت بارداری باعث ایجاد قند خون بالا می شود که می تواند بارداری و سلامت کودک شما را تحت تاثیر قرار دهد. قند خون معمولا پس از زایمان به صورت طبیعی می شود. اما اگر دیابت بارداری دارید، شما در

درمان کمر درد در دوران بارداری

بیش از دو سوم زنان باردار مبتلا به کمر درد، مخصوصا درد لگن خلفی هستند. ممکن است شما هم در دوران بارداری دچار کمر درد شده باشید، معمولا درد کمر در نیمه دوم بارداری شروع می شود و در صورت پیشرفت بارداری می تواند بدتر شود.

ترشحات واژن در حین بارداری طبیعی است؟

ترشحات واژن در بارداری یکی از اتفاقاتی است که بسیاری از زنان با آن روبرو می شوند. بعضی از زنان که به تحولات غیرمعمولی دوران بارداری حساسیت دارند، با مشاهده ترشحات واژن نگران می شوند. بنابراین مهم است بدانیم چه مقدار از ترشحات واژن غیر طبیعی است و برای رفع آن باید چه کارهایی انجام دهیم.

ختنه زنان چه عوارضی برای سلامتی دارد؟

ختنه زنان (FGM) عملی است که در آن اندام های جنسی زن عمدا برش داده می شود، با این کار دستگاه تناسلی زن زخمی می شود و تغییر می کند. هیچ دلیل پزشکی برای انجام این کار وجود ندارد، ختنه به اصطلاحات دیگری مانند سنت، گوساران، سر، طهر و خفاض نیز شناخته می شود.

چهار دلیل برای اینکه زنان عصبانی می شوند

دکتر شارون اسپانو توضیح می دهد که اگرچه زنان موجودات پیچیده ای هستند ولی می توانید با اندکی دقت آنها را بشناسید. او می گوید در طول هفته گذشته با سه مرد که از اخلاق همسرانشان شاکی بودند، گفتگوهایی انجام دادم و علت عصبانیت آن ها را جویا شدم.

یائسگی و نشانه های آن در زنان

یائسگی یک تغییر جسمی و روحی در بدن زنان است که عملکرد تخمدان ها را متوقف می کند. روند یائسگی یک شبه رخ نمی دهد، بلکه یک روند تدریجی است. در اصطلاح تجربی این دورۀ انتقال نامنظم برای هر زنی اتفاق می افتد. مهم است که به یاد داشته باشید تجربه هر فردی با فرد دیگر متفاوت است، بعضی از زنان ممکن است علائم