دسته: سلامت

علت عقب افتادن عادت ماهانه زنان

عقب افتادن عادت ماهانه زنان می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، به خصوص برای زنی که دارای دوره های منظم است و نگران حاملگی غیرمنتظره باشد. با این حال، دلایل بسیاری وجود دارد که باعث عقب افتادن عادت ماهانه زنان می شود، از حاملگی غیر منتظره گرفته تا داشتن استرس.

عفونت واژن چیست و درمان خانگی عفونت واژن

تعداد بیشماری از زنان در جهان مبتلا به عفونت های قارچی واژن می باشند و در طول دوران زندگی خود ممکن است بارها و بارها آن را تجربه کنند. طبق آمار و برآورد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، در حدود ۷۵ درصد از زنان عفونت های مخمری واژن را در طول زندگی خود تجربه می کنند.

علت دندان قروچه در کودکان و بزرگسالان

دندان قروچه وضعیتی است که در آن دندان ها به هم گره می خورند و ساییده می شوند. دندان قروچه در خواب یک اختلال حرکتی مربوط به خواب است که دندان ها روی هم قرار می گیرند. افرادی که در طول خواب دچار دندان قروچه می شوند احتمال دارد دچار اختلالات دیگر خواب مانند خروپف و مکث در تنفس (آپنه خواب) هم بشوند.

بیماری کاوازاکی کودکان چیست و چه علائمی دارد؟

بیماری کاوازاکی یک بیماری نادر است که در کودکی اتفاق می افتد و بر عروق خونی اثر می گذارد. علائم آن می تواند برای چند روز شدید باشد و باعث ترس والدین شود. اما پس از مدتی اکثر کودکان به فعالیت های عادی خود باز می گردند.

علائم دیابت بارداری

دیابت بارداری در طول دوران بارداری ایجاد می شود. دیابت بارداری مانند انواع دیگر دیابت، بر نحوه استفاده از سلولهای قند (گلوکز) تاثیر می گذارد. دیابت بارداری باعث ایجاد قند خون بالا می شود که می تواند بارداری و سلامت کودک شما را تحت تاثیر قرار دهد. قند خون معمولا پس از زایمان به صورت طبیعی می شود. اما اگر دیابت بارداری دارید، شما در

درمان کمر درد در دوران بارداری

بیش از دو سوم زنان باردار مبتلا به کمر درد، مخصوصا درد لگن خلفی هستند. ممکن است شما هم در دوران بارداری دچار کمر درد شده باشید، معمولا درد کمر در نیمه دوم بارداری شروع می شود و در صورت پیشرفت بارداری می تواند بدتر شود.

ترشحات واژن در حین بارداری طبیعی است؟

ترشحات واژن در بارداری یکی از اتفاقاتی است که بسیاری از زنان با آن روبرو می شوند. بعضی از زنان که به تحولات غیرمعمولی دوران بارداری حساسیت دارند، با مشاهده ترشحات واژن نگران می شوند. بنابراین مهم است بدانیم چه مقدار از ترشحات واژن غیر طبیعی است و برای رفع آن باید چه کارهایی انجام دهیم.

علل کابوس های شبانه در کودکان

کابوس ها رویاهای بدی هستند که وقتی کودک در خواب عمیق است، می ترسد و از خواب بیدار می شود. بیشتر کودکان جزئیات کابوس را به یاد دارند و می توانند آن را برای شما تعریف کنند. این کابوس کودک را ناراحت می کند و کودک هیچ راهی برای ارتباط با آن ندارد. ترس های شبانه و کابوس در میان نوزادان رایج است.

ختنه زنان چه عوارضی برای سلامتی دارد؟

ختنه زنان (FGM) عملی است که در آن اندام های جنسی زن عمدا برش داده می شود، با این کار دستگاه تناسلی زن زخمی می شود و تغییر می کند. هیچ دلیل پزشکی برای انجام این کار وجود ندارد، ختنه به اصطلاحات دیگری مانند سنت، گوساران، سر، طهر و خفاض نیز شناخته می شود.

چرا دهان کودک بوی بد می گیرد؟

نگهداری فرزند آسان نیست، بوی بد دهان را که به معادله اضافه کنید سخت تر هم می شود. بوی بد دهان چیزی است که برای همۀ ما اتفاق افتاده است. در بیشتر موارد، این وضعیت کوتاه مدت است و در عرض یک یا دو روز از بین می رود. ولی در بعضی مواقع، ممکن است مداخله دندانپزشک یا پزشک مورد نیاز باشد.