خواص روغن کرچک برای موی سر

خواص روغن کرچک برای موی سر

موی سر ممکن است با مشکلاتی همچون مو خوره ریزش مو، خشکی مو و … روبرو شود ولی روغن کرچک تقریبا هر مشکلی را حل می کند. روغن کرچک حاوی مواد مغذی بسیاری مانند ویتامین E، امگا ۹ و ۶ اسید چرب و پروتئین می باشد که برای حفظ موهای سالم ایده آل است.

مزایای روغن کرچک برای موها
روغن کرچک نه تنها باعث تغذیه موهای سالم می شود، بلکه برای درمان موهای مختلف نیز کاربرد دارد!

۱. افزایش رشد مو
روغن کرچک یک راه عالی برای افزایش رشد مو است. ماساژ پوست سر با روغن کرچک می تواند به رشد موهای ضخیم کمک کند. این روغن حاوی اسید ریکینولیک است که گردش خون در سر را سرعت می بخشد و رشد مو را افزایش می دهد. این کار با تغذیه پوست سر و تقویت ریشه ها انجام می شود. روغن کرچک از ۹۰ درصد زنجیره های اسید چرب تشکیل شده است که به رشد مو کمک می کند.

چگونه این کار را می کند؟
روغن کرچک باعث افزایش گردش خون در فولیکول های موی سر می شود که منجر به رشد سریع موها می شود. روغن کرچک همچنین دارای اسیدهای چرب ضروری امگا -۹ است که مسئول موهای سالم هستند. همچنین به از بین بردن مو خوره کمک می کند و باعث کنترل موی سر و رطوبت آن می شود.

۲. درمان عفونت های پوستی
عفونت پوست سر می تواند مشکلات عمده ای مانند تکه های طاس، شوره سر و خارش سر ایجاد کند. با استفاده از روغن کرچک می توانید از این مسائل خلاص شوید. رشد مو ناشی از ترکیب لیپیدی به نام پروستاگلاندین (PGE2) است و می تواند به عنوان یک کاتالیزور عمل کند. در حالیکه حضور آن در غلظت بالا موجب رشد مو می شود، کاهش آن موجب ریزش مو می شود و در نهایت منجر به طاسی می شود. مواد اصلی روغن کرچک حاوی مقدار زیادی از پروستاگلاندین (PGE2) می باشد که فولیکول های مو را غنی می سازد و باعث بازسازی مو می شود.

چگونه این کار را می کند؟
روغن کرچک ضد قارچ و ضد باکتری است و می تواند با پاتوژن ها و میکروارگانیسم ها مبارزه کند.

خواص روغن کرچک برای موی سر
مواد اصلی روغن کرچک حاوی مقدار زیادی از پروستاگلاندین (PGE2) می باشد که فولیکول های مو را غنی می سازد و باعث بازسازی مو می شود.

۳. جلوگیری از سفید شدن موی سر
اگر مشاهده کردید موهایتان در حال سفید شدن هستند، از روغن کرچک استفاده کنید زیرا این روغن مانع از بین رفتن رنگدانه های بیشتر می شود. روغن کرچک حاوی ویتامین E و آنتی اکسیدان است که می تواند برخی از آسیب های ناشی از درمان های شیمیایی و رنگ ها را خنثی کند.

چگونه این کار را می کند؟
استفاده از روغن کرچک یک روش محبوب برای جلوگیری از پیری زودرس است. این روغن رنگدانه های مو را حفظ می کند و مانع از سفید شدن مو می شود.

۴. جلوگیری از شوره سر
روغن کرچک برای درمان موهای خشک و آسیب دیده بسیار مفید است. روغن کرچک حاوی ویتامین E می باشد و برای رشد موهای سالم بسیار مفید است. همچنین حاوی آنتی اکسیدان هایی است که باعث تقویت سلول ها و موهای سالم می شود. این روغن می تواند به عنوان یک مرطوب کننده پوست سر عمل کند و با شوره و خشکی سر مبارزه کند.

آنچه به آن نیاز دارید؟
۱ قاشق چایخوری روغن کرچک

چه کاری باید انجام دهید؟
یک قاشق چایخوری روغن کرچک را به موهای خود اضافه کنید و به آرامی آن را ماساژ دهید.
سپس از شامپو استفاده کنید.

چگونه این کار را می کند؟
روغن کرچک خواص روان کنندگی دارد و باعث باز شدن گره های مو می شود.

۵. درمان کرم ها
روغن کرچک به طور موثر، کرم های مو را درمان می کند، این وضعیت مشکلی رایج در تمام گروه های سنی است.

آنچه به آن نیاز دارید؟
۲ قاشق چایخوری روغن کرچک
۴ قاشق چای خوری روغن نارگیل

روغن نارگیل و روغن کرچک را روی موهای خود بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند، سپس موهای خود را بشورید.

چگونه این کار را می کند؟
ترکیب فعال اسید undecylenic که در روغن کرچک یافت می شود، به درمان کرم های ریشه کمک می کند.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *