نفخ شکم

راه های طبیعی برای رفع نفخ شکم

نفخ می تواند ناشی از استرس و تنش باشد یا ممکن است دوره پریود شما نزدیک باشد. گاهی ممکن است به دلیل غذاها و نوشیدنی هایی باشد که مصرف می کنید. بسیاری از این دلایل به راحتی قابل توضیح هستند.

با این حال، مهم نیست که دلیل واقعی آن چیست بلکه مهم این است که چگونه می توانید آن را رفع کنید. در این مطلب چند روش برای رفع نفخ بیان شده است با ما همراه باشید:

۱. یک فنجان چای نعناع بنوشید
گیاه نعناع یک گیاه بزرگ است که خواص ویژه ای دارد و هضم را بهبود می بخشد. دفعه بعد که احساس نفخ کردید، یک فنجان چای نعناع بنوشید. این نوشیدنی بوی خوبی دارد و بسیار عالی است. این گیاه را می توانید در هر جایی پیدا کنید اما اگر بو و طعم آن را دوست ندارید، می توانید از کپسول نعناع استفاده کنید. هر دوی آن ها اثر یکسانی دارند.

۲. روی زانوی خود بنشینید
این روش از زمان های بسیار دور قابل استفاده است و روشی بسیار موثر و ساده است. اگر احساس سوزش دارید، سعی کنید زانوهای خود را به مدت دو دقیقه یا بیشتر بچرخانید. بر اساس طب چینی، این خطوط مسئول انرژی هستند و سیستم گوارش را پشتیبانی می کنند. هر وقت زانو زده اید، زمین را به آن خطوط اضافی فشار دهید.

۳. کمی تمرین ورزشی انجام دهید
با انجام یک تمرین ورزشی کوچک، شکم خود را تحریک می کنید. اگر از نفخ رنج می برید به چیزی سنگین نیاز ندارید، به باشگاه بروید و تمرینات منظم انجام دهید. چیزی که اکنون نیاز دارید، نوعی فعالیت است که بسیار ملایم باشد. اجازه دهید بدن شما گاز را به هم بزند. به خاطر داشته باشید که تمرین سنگین، هضم را به حالت تعلیق در می آورد و باعث ناراحتی و درد بیشتر می شود. یوگا یا پیاده روی در پارک می تواند به کاهش نفخ کمک کند.

۴. زنجبیل بیشتری مصرف کنید
در غذاهای آسیایی زنجبیل یک عنصر مهم در بسیاری از غذاها و حتی نوشیدنی ها است. این گیاه دارای مزایای سلامتی بسیاری است. این گیاه حاوی عناصری است که می تواند نفخ را کاهش دهد و به همین دلیل ما آن را در لیست خود قرار داده ایم. شما می توانید زنجبیل را بجوید و یا پودر آن را در سالاد، شیرینی و چای قرار دهید. اگر آن را دوست ندارید می توانید کپسول آن را جایگزین کنید.

۵. مصرف غذاهای چرب را کاهش دهید
از میان وعده هایی که حاوی چربی بیش از حد هستند دوری کنید. چیزهای چرب ممکن است طعم خوبی داشته باشند، اما بعد از چند ساعت باعث نفخ می شوند. غذاهایی را انتخاب کنید که هضم را تاخیر نمی اندازند.

۶. پروبیوتیک بیشتری مصرف کنید
بدن شما می داند چگونه پروبیوتیک ها را از مواد غذایی استخراج کند. محصولات بیشتری مصرف کنید تا بدن بتواند خود را با این عنصر ضروری تامین کند. سیستم گوارشی شما بسیار سالم خواهد بود اگر ماست ساده بخورید. بسیاری از محصولات لبنی دارای باکتری های خوب هستند که برای بدن بسیار مفید است و نفخ را از بین می برد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *