رفع ریزش مو

برای رفع ریزش مو چه غذاهایی بخورید؟

ریزش مو به دلایل مختلفی اتفاق می افتد، ولی همه آنها مربوط به پیری نیست. خوشبختانه راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید بدون استفاده از محصولات و نسخه های گران قیمت از ریزش موی بیش از حد جلوگیری کنید.

۱. غذاهای حاوی پروتئین را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
خوردن گوشت، ماهی، سویا یا مواد پروتئینی دیگر ممکن است به جلوگیری از ریزش مو کمک کند. علاوه بر این، خوردن یک رژیم غذایی متعادل که حاوی سبزیجات است، می تواند به شما کمک کند تا ویتامین های مورد نیاز خود را برای رشد و نگهداری موهای سالم بدست آورید.
غذاهای حاوی پروتئین، علاوه بر پروتئین حاوی ویتامین B-12 و اسیدهای چرب امگا-۳ نیز هستند. بسیاری از سبزیجات شامل روی، بیوتین، آهن، سلنیوم، ویتامین C، ویتامین A و ویتامین E می باشند که همه این ها به داشتن موهای سالم کمک می کنند.

۲. ویتامین مصرف کنید.
مادرتان به شما می گوید که مصرف ویتامین ها خوب است، اما ممکن است شما ندانید که کدام یک برای ریزش مو مناسب هستند. بهتر است ویتامین های زیر را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید:

ویتامین A: ویتامین A یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث تولید موهای سالم در پوست سر می شود. سیب زمینی شیرین با بتا کاروتن بارور می شود و غنی از ویتامین A می باشد. این ویتامین نه تنها پوست سر را تقویت می کند، بلکه باعث رشد موهای سالم نیز می شود.

امگا ۳: اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف کنید. غذاهای غنی از امگا ۳ مانند ماهی های چرب، زرده تخم مرغ، خاویار و شیر برای ریزش مو مفید هستند.

ویتامین E: این ویتامین سبب گردش خون می شود و گردش خون خوب در پوست سر، در حفظ فولیکول مو موثر است.

ویتامین B: ویتامین B به بدن کمک می کند تا ملانین تولید کند. ملانین گردش خون را تحریک می کند و باعث رشد موهای سالم می شود. اسید پانتوتنیک (ویتامین B5) همچنین مسئول رشد موهای مناسب است و در بخش فولیکول های مو نقش مهمی دارد.

ویتامین C: ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که باعث جذب آهن از محصولات گیاهی می شود. به همین علت، کمبود ویتامین C می تواند باعث خشکی، شکننده شدن مو و همچنین ریزش مو شود.

ویتامین D: ویتامین D یک پرو هورمون است که بدن معمولا از طریق نور آفتاب آن را تامین می کند. کمبود ویتامین D2 به خصوص در زنان ۱۸-۴۵ ساله با ریزش مو ارتباط دارد.

۳. با نخل اره ای درمان کنید.
از گذشته های دور از نخل اره ای برای درمان ریزش مو استفاده می کردند. نخل اره ای برای ترویج موهای سالم و پوست مورد استفاده قرار گرفته است. نخل اره ای باعث تولید DHT (متابولیت تستوسترون) می شود و عامل افزایش دهنده پروستات را مسدود می کند. از آنجا که تولید DHT باعث ریزش مو می شود، تصور می شود که نخل اره ای می تواند به جلوگیری از ریزش مو کمک کند. با این حال، هیچ گزارش معتبر بالینی استفاده از نخل اره ای برای جلوگیری از ریزش مو را حمایت نمی کند. این گیاه به صورت قرص وجود دارد.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *