غذاهای دیابت

غذاهایی که افراد مبتلا به دیابت باید مصرف کنند

اگر اخیرا مبتلا به دیابت شده اید، پزشک از شما می خواهد تغییراتی را برای بهبود شرایط خود انجام دهید. در اینجا چند خوراکی وجود دارد که اگر به صورت مصرف منظم مصرف کنید، از دیابت جلوگیری می کنند و حتی با آن مبارزه می کنند.

۱. سبزیجات غیر نشاسته ای
به سبزیجاتی که نشاسته ندارند توجه کنید. غذاهای نشاسته دار (شامل سبزیجات) می توانند به طور قابل توجهی سطح قند خون را افزایش دهند، زیرا شاخص گلیسمی این محصولات بالا است. فلفل قرمز، قارچ، پیاز، سیر و بادمجان را انتخاب کنید.

۲. آجیل
بیشتر دیابتی ها از بیماری قلبی نیز رنج می برند؛ زیرا رگ های خونی و شریان های آن ها به اندازه کافی قوی نیستند. انواع آجیل مصرف کنید تا خطر دیابت کاهش یابد. به نظر می رسد که آجیل دارای تکت کرینوول می باشد، تکت کرینوول ترکیبات ویژه ای است که دیابت را کنترل می کنند. آجیل کالری بسیار متراکمی دارد، پس آنها را با خیال راحت مصرف کنید.

۳. سرکه
تحقیقات نشان می دهد که مصرف ۲ قاشق غذا خوری سرکه قبل از هر وعده غذایی ممکن است به کنترل قند خون کمک کند. این یک مسئله بسیار مهم برای بیماران دیابتی است. دانشمندان می گویند که این ماده می تواند برای بیمارانی که از دیابت کامل رنج می برند و کسانی که دچار پیش دیابت هستند، مفید باشد.

۴. غذای مدیترانه
شما ممکن است قبلا متوجه شده باشید که مصرف روغن زیتون در مدیترانه بالاست. این یک ترکیب عالی است. تمام اجزای این رژیم حاوی آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها هستند که هر دو با التهاب مبارزه می کنند. اگر یک فرد طرفدار مواد غذایی مدیترانه ای باشد، احتمال ابتلا به دیابت را می توان بیش از ۸۰٪ کاهش داد. در روز چهار قاشق غذاخوری روغن زیتون مصرف کنید و آن را به عنوان جایگزین اصلی کره و انواع دیگر روغن ها قرار دهید.

۵. توت ها
فلاونوئیدها را می توان در انواع توت ها یافت. این ترکیبات از دیابت جلوگیری می کنند و حتی با آن مبارزه می کنند. اگر می خواهید سطح قند خون خود را کنترل کنید می توانید انواع توت ها را بخورید. توت ها خطر التهاب را کاهش می دهند. بهترین نوع توت ها بلوبری هستند زیرا حاوی آنتوسیانین هستند. حداقل در هر هفته ۲ عدد توت بخورید.

۶. چای سبز
بیماران دیابتی اغلب از التهاب مزمن رنج می برند. این یک مشکل جدی است که باید حل شود. یکی از ساده ترین راه حل ها چای سبز است. علاوه بر غذاهای مناسب، می توانید عادت های غذایی خود را با افزودن نوشیدنی هایی که می توانند با دیابت مبارزه کنند، بهبود بخشید. اگر قهوه مصرف می کنید بهتر است آن را با چای سبز تغییر دهید.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *